ZOO POD KOPCEM

www.lerl.info/parrots

Aktuálně

14.11.2017
Všechna mláďata žaků jsou již ve svých domovech.


Články

Zooblog

Nomen omen

19. prosince 2013

Jak jsem tak švihnutá těma ptákama, mám tendence párovat každý zvíře v naší domácnosti. A jediný singl zvíře je u nás Bella. Furt mi bylo líto, že nemá žádnýho kamaráda, co by s ní hrál na lovenou a olizoval jí uši, a proto se jednoho sychravého podzimního odpoledne vykulil u nás v kuchyni z přepravky Garfield.

Garfield a Nermal

Na rozdíl ode mě si Bella evidentně nemyslela, že je ubohá a opuštěná, po spatření mňamňoura se vytřeštila a odebrala se zvracet na parapet. Nejprve zvolila taktiku „když budu dělat, že koucour neexistuje, tak zmizí“ a sobotu strávila ostentativním čučením do zdi. V neděli usoudila, že když to zvíře teda neodneseme my, tak to bude muset holt zařídit sama a začala mňamňoura šikanovat. Mňamňour je naštěstí velmi splachovací.

Zvenku Garfield, zevnitř Nermal. Pro ty, kdo nevlastní sebrané spisy o líném zrzavém kocourovi, co miluje lasagne a nesnáší pondělí, a tudíž netuší, kdo je to Nermal, jeden vysvětlující obrázek >>>

Naše nejroztomilejší kotě na světě je stále dobře naloženo. Miluje všechny dvounohé i čtyřnohé tvory naší domácnosti včetně semetriky Belly. Je poněkud těžkotonážní, takže vyskočit na linku či na stůl ho stojí pět minut přemejšlení, dva neúspěšné pokusy a při třetím smete všechno v okruhu jednoho metru. Kočkodrom nad psacím stolem jsem musela chytit na další 3 hmoždinky.

na pohyb je opatrný

Není teda úplně bystrý. Když hrajou s Bellou na honěnou, Bella vlítne pod postel, nejroztomilejší kotě na světě leží na kraji postele a čučí dolů a číhá, mezitím se Bella vyřítí z pod postele na druhé straně a skočí mu na záda. A Nermal furt leží a čučí, kam mu ta kočka zmizela.

Ale jak jde čas, jméno Garfield si ho formuje k obrazu svému. Mňamňour začíná nabývat na objemu a na pohyb je opatrnej. Ze všeho nejradši spí. Teda úplně ze všeho nejradši žere, a teprve až pak spí. Během šesti týdnů padnul sedmikilovej pytel granulí, co jsem ho kupovala Belle v létě o prázdninách a ještě v listopadu byl prakticky netknutej. Spotřeba kočkolitu se ztrojnásobila. A budeme potřebovat vetší záchůdek, páč dneska u toho starýho vypáčil dvířka :-)Zooblog