ZOO POD KOPCEM

www.lerl.info/parrots

Aktuálně

14.11.2017
Všechna mláďata žaků jsou již ve svých domovech.


Články

Zooblog

Vítání jara pod kopcem

23. dubna 2013

Jaro bylo vyhlášeno i na našem dvorku. V pátek, jak jsem dorazila z práce, narychlo jsem upílila 4 bidla, zavěsila je na zbytky lan, která mi zbyla z podzimního praní, Zuzany i Kyselina byli nacpáni do přepravky a vyexpedováni na letní pobyt.

Samozřejmě se to neobešlo bez keců, čti „Můra ječela půlhodinu jako podebraná.“ Bylo potřeba ohlásit svou přítomnost ve venkovní voliéře o patro výš mníškům, o patro níž sousedovic psovi, všem strakám a sýkorkám v přilehlém lese a všem sousedům v ulici. Zřejmě v odvetu potom sousedovic pes ječel jako podebranej celou noc. Skóre „stihnu snést vejce doma“ : „stihneme Můru vystěhovat ven dřív, než snese vejce doma“ je pro letošek opět vyrovnáno. Aktuální stav je 2:2.

Teplomilný Disneyland byl ještě ponechán za kamny, uvidíme co přinesou dny příští, předpověď počasí vypadá docela nadějně, ale nějaký stupínek by to přece jen ještě chtělo. A kromě toho je třeba nařezat ještě nějaká bidla a hlavně zhotovit nová lana.

paní mníšková v hnízdě

Mníškové také vyhlásili jaro. Jaro se projevuje tím, že se staví hnízdo. Není-li materiál, vypuknout různice. V sobotu ráno se začali hádat ledva se rozednilo. Takže ještě před ranní kávou jsem uchopila zahradní nůžky a dovalila otep stavebního materiálu. Mníškové staví hnízdo podle ruského hesla „co my dnes koupíme, to my dneska vypijem“, tj. „co nám dnes donesou, to my dnes zpracujem“. Mají na to svou metodu.
Fáze 1: výroba dikobraza. Větve se naporcují a chaoticky zapíchají libovolným způsobem do obrovské koule. Když dojde volně ložený stavební materiál, pak přichází fáze 2: dikobraz se začne zastřihávat, přerovnávat, upravovat a učesávat, až vznikne hnízdo.

Jaro přišlo i na veverky, ve voliéře se objevily tunely a začalo mizet žrádlo. Poučena loňským neblahým koncem křepelek, uvařila jsem pro začátek vejce a zejtra se teda pozeptáme ve zverimexu na nějaký moučný červy. Fuj tajxl.

A jak jsem tak byla v tom střihání větví, dovlekla jsem trochu přírody Zuzanám i Disneylandu. Disneyland se tvářil poněkud vyšokovaně, jako kdyby přes zimu dočista zapomněl, jak vypadá listí. Bella naopak byla z přírody zcela unešená.Takže jsem šla nastřihat ještě jednu várku větví pro Bellu...Zooblog