ZOO POD KOPCEM

www.lerl.info/parrots

Aktuálně

14.11.2017
Všechna mláďata žaků jsou již ve svých domovech.


Články

Zooblog

Tatínek

15. července 2010

V jednom svém oblíbeném e-časopise se často dočítám, v článcích nebo komentářích pod nimi, jaký je to s některými otci kříž. Jak je posedne touha po volnosti, potřeba si užívat a realizovat se, a ne furt jen makat na manželku a děti. Že si ti tatínkové málo užili a je třeba to honem honem dohnat. Při tom dohánění pak zhusta odkládají své staré ženy a jejich staré děti by se měly živit nejlépe rosou a vůní květin. Tak věřte, nejsou všichni takoví. Jednoho otce značky „ideál“ mám totiž doma.

můrátka na vycházce

Předevčírem si takhle ležím ráno v posteli, spím už jen na jedno ucho, když tu najednou frrrrrrrrrr a cosi mi vlítne do postele. Některé reflexy fungují, i když je člověk napůl v bezvědomí. Okamžitě jsem přes to cosi přehodila peřinu a vystartovala zavřít dokořán otevřené okno. Cosi se mezitím vyhrabalo z pod peřiny a on to Zuzan! Klec zavřená, zdrhnout prostě nemá kudy. Jediná možnost, jak se mohl dostat ven, je ta, že jsem si při večerním krmení nevšimla, že se do klece vrátila jen Můra a ubohý Zuzan zůstal omylem venku. Pak jsem jako obvykle otevřela okno a šla si po své práci a po práci spát.

Dvanáct hodin měl otevřenou cestu ke svobodě, milenkám a životu bez závazků. Ale Zuzan je rodinný typ. V kleci má totiž Můru, budku a v ní tři malá můrátka. A má vůči těm věčně hladovejm spratkům zodpovědnost. A tak, když už mu to vartování u klece bylo dlouhý, přišel mě vzbudit, abych ho pustila domů a on mohl konečně nakrmit ty svý ubohý děti. A pak, že jsou všichni chlapi stejní...Zooblog