ZOO POD KOPCEM

www.lerl.info/parrots

Aktuálně

14.11.2017
Všechna mláďata žaků jsou již ve svých domovech.


Články

Zooblog

Kolonizace planety Země pokračuje

23. září 2014

Moudré pořekadlo, které praví, že pubertu vymyslela matka příroda proto, aby rodičům nebylo tak líto, že děti opouští rodné hnízdo, platí i v jiných civilizacích. Kolonizátoři teda mají do puberty ještě daleko, ale on ten batolecí věk umí bejt taky dost výživnej.

seznamují se s přírodou

Pozemským podmínkám se zcela přizpůsobili a jen kvetou. Na rozdíl ode mě - kdy jsem spala v kuse víc jak pět hodin, si nevzpomínám. S přepravkou váží dohromady dobrejch pět kilo, ruce mám jak šimpanz. Začínám se docela těšit, až se jich zbavím, nebo při nejmenším, až se začnou stravovat ve své režii. Momentálně se futrujou co 6 hodin, ale protože nácvik samostatného krmení po prvotním nadšení poněkud opadl, asi jim ten interval trochu prodloužím, aby zas našli ztracenou motivaci.

Již opustili bezpečí přistávacího modulu (čti kyblíku) a okupují největší, rodičovskou, klec. Chudák Mikouš s Minnie budou dost překvapení, až se vrátí z letního bytu zpět domů. Počasí je sice zatím přiznivé, ale to už nebude dlouho trvat. Asi budeme muset provést akci kulový blesk a Mikouš s Minnie půjdou do Kyselinovy klece a chudák Kyselina do klece „pro strýčka Příhodu“.

Také jsme podrobili kolonizátory krevním testům a zjistili jsme, že dva jsou pohlaví mužského a dva ženského. Chtělo by se říct, že tatínek Mikouš umí, ale v případě ptáků mají ty správný rozhodující chromozomy maminky. Dvěma holkám jsme rádi, neb nám za vraty stojí zájemci o samičky a udali bychom i tři. Na obě holky čekají ženiši v nejlepším věku.

z uřvaného vejce je už velká slečna

Nedonošeňátko uřvané vejce trvale kempuje v misce s krmením a na starší ségru ztrácí již pouhých 23 gramů. Budoucí majitelce jsem doporučila, ať už si začne odkládat stranou, protože uživit toho ptáka nebude snadné.

Kdyby chudák Mikouš tušil, kam se postěhuje druhá dcera, tak už nikdy žádný děti dělat nebude. Protože druhá dcera půjde k jeho největší nepřítelkyni. Kdysi, když byl ještě malým papouškem, se ji snažil zastrašovat a ona dostala záchvat smíchu. Od té doby ji Mikouš nenávidí až za hrob.

Kromě toho, že má srandu z Mikouše, vyznačuje se nepřítelkyně tím, že mluví hodně, rychle a nahlas. Když zase přijela po roce na návštěvu, seděly jsme v kuchyni a kafraly, kamarádka vykládala svým obvyklým způsobem (tj. s kadencí samopalu vzor 24), pak se potřebovala nadechnout a do tý dvouvteřinový nadechovací pauzy se z vedlejšího pokoje ozvalo Mikoušovo neskutečně nas…štvané: „TI-CHÓÓÓÓ !!!“Zooblog