ZOO POD KOPCEM

www.lerl.info/parrots

Aktuálně

14.11.2017
Všechna mláďata žaků jsou již ve svých domovech.


Články

Zooblog

Kolonizace planety Země

11. srpna 2014

U nás doma čelíme invazi mimozemské civilizace. Loňský vyslanec shledal tuto planetu obyvatelnou. Civilizace proto letos zahájila kolonizaci Země v počtu pěti kusů.

první výstup do volného prostoru

Jako první na Zemi přistáli tři kolonizátoři, kteří obdrželi pracovní jména Kulík, Dulík a Bubík. Po několika málo dnech jsem se rozhodla zbylé dva přistávací moduly vyhodit na smetiště dějin. Ovšem jedno vejce tak strašně řvalo, že jsem ho urychleně vrátila zpět do budky. Další den se z něj vykulila Kačka. A nakonec se po dvou dalších dnech vylíhlo i to páté. Nejmenší z kolonizátorů bohužel pobyl na planetě jen krátce.

Kačka se statečně snažila prosadit mezi svými staršími a o dost většími kolegy, ale konkurenční boj zuří i v jiných vesmírech. Kdo chvíli stál, již stojí opodál a zbude na něj málo žrádla. Což možná nebyl tak úplně Kaččin případ, protože při každé kontrole budky měla volátko plné. A byla suverénně nejuřvanější. Ale nějak nerostla a nerostla, takže jsem ji radši po deseti dnech vzala do domácí péče. Vážila jen 28 g. (Pro srovnání – její sourozenci, které jsem brala z budky o dva dny později, 180 g). Z počátku to vypadalo dost beznadějně, protože nechtěla trávit. Nasadili jsme proto heřmánek a rehydratační roztok a po dvou kritických dnech nastal obrat k lepšímu. Dnes má Kačka 123 g a snad už máme vyhráno.

Civilizace je celá po mamince. Ledva proloupli oko, seřvali mě na tři doby. Vezmu si červené triko místo modrého – řev. Strčím je do bílýho kyblíku místo do žlutýho – řev...

Trochu mi docházejí volné ubytovací prostory. Můra se Zuzanem nás obdařili dvěma exempláři a také u mníšků se letos urodila dvojčata. Trochu málo na to, že je jich ve voliéře celkem 7 kusů, asi je mezi nimi málo bab nebo co.

Takže nedělám poslední 2 měsíce nic jinýho, než krmím, krmím a krmím. Naštěstí se zacvičil i jeden ze synů a jak mrňata trochu odrostla, převzal dopolední směnu on, takže jsem je nemusela furt vláčet všude s sebou. Prázdniny budiž pochváleny :-)

modelína po mamince

Největší radost mají samozřejmě Bella s Garfieldem. Pomáhají krmit, vážit, přebalovat a vůbec dozorují.

Víte, jak prodloužit kočku o 75% za 5 minut?

  1. na kraj stolu do misky umístěte ptáka
  2. na opačný konec stolu se umístí kočka (sama)
  3. vydejte pokyn k ulehnutí kočky („nesmíš“ nebo „jedeš“)
  4. začněte krmit ptáka
  5. kočka se začne v leže prodlužovat směrem k ptákovi
  6. v pravidelných intervalech vydávejte prodlužovací pokyn „nedělej to“
  7. ve chvíli, kdy je pták nakrmen, dosahují přední tlapky kočky až k misce, aniž by se kočka na stole sebeméně pohnula

Když jsem vzala na dokrmení mníšky, byla Můrata už docela odrostlá a chodila ty malý plyšový koule šikanovat. Tak jsem šoupla kyblík s mníšky do druhé klece. Páni, každá kočka v naší domácnosti má teď svou vlastní televizi!Zooblog