ZOO POD KOPCEM

www.lerl.info/parrots

Aktuálně

14.11.2017
Všechna mláďata žaků jsou již ve svých domovech.


Články

Zooblog

Bydlím u své kočky

17. dubna 2013

Nějak se nám ty kočky doma rozmnožily. Kromě Belly s námi bydlí ještě Tigřík, Mainee, Belucha, Milouš (zkrácenina od Roztomilouš), Vopice, Bellinka a Tamrchajednamrňavá. A pak ještě dvě kočky maskované v šedém peří s červeným ocáskem.

v posteli

Tyto mňoukají zvláště procítěně, a kdyby to přece jen někdo nepoznal, přidají vysvětlující komentář: „Jak dělá kočka? Mňauuuuuu.“

Mrchajednamrňavá vstává ráno v půl šesté a má svou mešuge stunde. Jejím účelem je zprovoznit krmiče a obveselovače. Krmič i obveselovač jsou nicméně odolní a nějaká kočka probíhající v pětivteřinových intervalech postelí od východu k západu, dusající jim po hlavách a zakusující vyčnívající palce, je rozhodně k životu neprobere. V šest zvoní první budík, který Mrchajednamrňavá po prvním zazvonění zamáčkne a za půl hodiny i ten druhý. Díky tomu jsme zaspali jen tento týden dvakrát.

Bella je kočka aportovací. Její nejmilejší hračka je myšička – do kuličky to zmačkaný kus pečícího papíru. Myšiček je v tajných skrýších uschováno nepočítaně. Když je Belle dlouhá chvíle, jednu z myšiček vytáhne a donese ji obveselovači. Obveselovač mrští myšičkou co nejdál a nejvíc a Bella běží (po prknech) a pak slajduje (po linu), až je myšička ulovena. Trošičku ji pofackuje, pak ji uchopí do tlamičky a donese obveselovači. Opakuje se do vyčerpání obveselovače, kočky nebo myšičky.

Jinak má Bella strašně šikovný přední pacičky, používá je úplně jako ruce. Vždycky stočí tlapku do mističky a do ní pak chytá věci. A nabírá si do ní vodu, když pije.

pomáhá krmit papoušky

Konečně nám dovezli výbornou bezobilnou kočičí stravu „Chuť divočiny“. Tak jsem zvědavá, co na to mladá řekne. Jestli teda ochutná. Permanentně jí totiž misky vymetá psí smečka. Pelíšek zakoupen nebyl, letiště 2x2 metry by jí snad mohlo stačit, další se mi už do pokoje nevejde. Místo toho obdržela šustivý kočičí tunel, který slavil celkem úspěch. Škrabadlo sice taky ještě nemáme, ale už jsme ho vymysleli a nakoupili materiál. Bude-li správná konstelace hvězd, tak snad příští víkend ho spácháme. Ještě musím sehnat kilometr prádelní šňůry a vydyndat rouru od koberce na druhé škrabadlo do kuchyně.

Výchovu kočky si vzal na starost Disneyland (čti Mickey a Minnie). Za tímto účelem si osvojil důležité fráze jako „Belló... Zlobíš... Až tě chytim, tak tě snim. Belló, Bellóóó... Jedeš!“

Cenu Jana Ámose vyhrává ovšem bezkonkurečně Mikoušek. Bella se ještě pořád trochu bojí psů a schovává se před nimi pod postel. Papoušků se naopak nebojí a chodí je očumovat. Mikoušovi šla po chvíli kočka, sedící a čučící před jeho klecí, na nervy a rozhodl se ji zahnat. Slezl z bidla dolů, postavil se před kočku, strašlivě se načepýřil a pravil: „Haf! Štěká pejsek.“Zooblog